בחירת מקום בר מצווה / בת מצווה

 

כיצד לבחור מקום לחגיגת בר מצווה / בת מצווה ?

 

מזל טוב, הילד הגיע לגיל המצוות וזה הזמן להתחיל לחפש מקום היכן לחגוג את בר מצווה / בת מצווה.

 

מגוון האפשרויות שישנן ללקוחות המחפשים לחגוג בר/בת מצווה, הוא עצום: גני אירועים, אולמות אירועים, מסעדות, בתי מלון, מועדונים, ופארקי מים.

 

להלן הסבר בקצרה לגבי מקום אשר יתאים לאופי אירוע הבר/בת מצווה שלכם:

 

גני אירועים – גני אירועים מתאפיינים בכך שבעונת הקיץ הגן הינו תחת כיפת השמיים ובעונת החורף מכסים את הגן באוהל.  גן אירועים מכיל כמות אנשים גדולה הנעה מ – 100 איש ועד 600 איש לרוב, בנקודה זו יש להתייחס כי מרבית גני האירועים אינם מאשרים אירוע בר/בת שהינו תחת כמות של 200 איש. כמו כן בגן אירועים המגיש העיקרי של האוכל הינו קייטרינג הבית או רשימת קייטרינג אשר נבחרו על ידי גן האירועים עצמו ולכן יש לבקש טעימות לפני חתימת החוזה עם הגן. היופי בגני האירועים הוא בעיקר כאשר הגנים פתוחים, הירוק שמסביב, הציוד האלטרנטיבי (כמה שיותר לבקש) גורמים לאורחים שלכם לשנות אווירה וליהנות ממקום חדש ושונה, מצד שני עלות המנה הינה גבוהה.  יש לבדוק כי המקום בעל רישיון עסק.

 

אולמות אירועים – מאופיינים בכך שבעונת הקיץ קבלת הפנים הינה תחת כיפת השמיים והמנה העיקרית הינה  באולם ממוזג. האולם יכול להכיל כמות אנשים מ – 100 איש ועד 1,000 איש (תלוי באולם שבוחרים). באולם ניתן יהיה למצוא קייטרינג שבבעלות האולם. יש לציין כי היום האולמות בחלקם השתדרגו גם מבחינת העיצוב של האולם וכן מבחינת האוכל המוגש ברמה גבוהה יותר. מומלץ לאירועי בר/בת מצווה שבהם לא מעוניינים להיות תחת כיפת השמיים, מצפים למחירון זול יחסית ובעלי רשימת מוזמנים גדולה.  

 

מסעדות – טרנד חדש השוטף את ישראל הוא עריכת אירוע בר/ בת במסעדות. מיועד למשפחות אשר מונות עד מ – 20 איש ועד 100 איש לרוב, באירועים קטנים יושיבו אתכם כחלק מאנשים המגיעים למסעדה אבל ניתן למצוא מסעדות שבבעלותם אולם נפרד המיועד לאירועי בר/בת קטנים. הבונוס הוא שמקבלים אוכל ממסעדה (שתמיד טעים), אולם בנפרד, ניתן להוסיף אטרקציות וכך כל בני המשפחה נהנים. מחירון תלוי ברמת המסעדה שבה תבחרו.

 

בתי מלון – המון אנשים המגיעים מחול לארץ או רוצים לחגוג בר/בת מצווה בצורה מיוחדת פונים אל בתי המלון. מזמינים חדרים עבור האורחים. במלון עצמו ישנו אולם המשרת את אירוע הבר מצווה וכן בית כנסת. כך שגם אם ישנה משפחה דתית ניתן לכבדה. בבית המלון תמצאו אולם אירועים אשר פתוח עם אירוח שינה וללא אירוח שינה. האוכל הינו האוכל המוגש במלון. מחירון תלוי במלון שבו תבחרו.

 

מועדון – מיועד לאירוע בר/בת המצווה שנעשה לילדים בלבד. במועדון תוכלו למצוא כל מיני אטרקציות המיועדות לילדים, הפעלות מיוחדות, דוכני מזון וכו'. ניתן לקרוא לכך מסיבת כיתה, כאשר המועדון מספק את כל הצרכים לכך. שימו לב מיועד לאירוע בר/בת עם ילדים בלבד!!!!!

 

פארקי מים – טרנד חדש הנכנס לאולם אירועי הבר/בת מצווה הינו עריכת האירוע בקאנטרי קלאב או בפארקי מים. נתחיל מהבריכה שמציידים אותה בגשר צף, מסלול מכשולים אשר משעשע את הילדים בתוך הבריכה. מחוץ לבריכה מביאים קייטרינג אשר פורש שולחנות ובופה המשתלב עם הדשא. מביאים DJ אשר מנחה מסיבת ריקודים מטריפה אל תוך הלילה ובדיוק בשלב לפני הוצאת הקינוחים זורקים את חתן בר המצווה למים ומשפחתו וממשיכים את הערב מהבריכה. חשוב מאוד לציין לאורחי הבר/בת מצווה להביא בגדי ים בהזמנות. הרעיון הוא מקורי, העלות אינה גבוהה במיוחד וכולם נהנים.

 

(מאת  כהן שמרית)